Proč v tom vidím smysl?

NAJDI SVOU CESTU

... a neboj se po ní jít

Mnoho z nás nežije takové životy, jaké bychom si opravdu v hloubi srdce přáli žít. Jako děti jsme měli své sny, které občas vyplují na povrch, ale realita každodenního života nás vede jinam. Žijeme život tak nějak napůl, abychom uživili rodinu, poplatili všechny složenky a hypotéku a přitom si občas ukradli chvilku pro sebe.

A přece každý z nás má své sny a nikdy není pozdě je realizovat. Každý z nás má své talenty, něco, co mu jde samo, co ho baví a naplňuje, při čem se sama spouští tvořivost a rozlet. V takové oblasti přirozeně vynikneme, získáme vnitřní radost i ocenění ostatních. A s trochou šikovnosti se tak můžeme i živit. A nebudeme si připadat, že pracujeme, spíš že opravdu žijeme naplno. Taková oblast talentu není omezená, ale přirozeně se rozvíjí do dalších oblastí a je velmi pestrá.

Najít tuto svou cestu a jít po ní vyžaduje většinou změny v životě. Někdy přicházejí průběžně, někdy najednou. Často nás na nutnost změny upozorní nemoc, která nám chce sdělit, že naše duše není šťastná.

Ze zkušenosti vím, že lze nalézt svou cestu a projít si potřebné změny. Není to vždy lehké, ale opravdu to stojí za to. Je to cesta hledání a nacházení, vítězství, zklamání a také porážek, které se v budoucnu často projeví jako neocenitelné zkušenosti.

Jít po této cestě znamená skutečně a naplno žít svůj životní příběh, který bude stát za to, aby si ho hrdě vyprávěly vnoučata vašich vnoučat.

Mám ve své povaze, že rád hledám a prozkoumávám něco nového. Stejně tak ve svém životě jsem vždy hledal a hledám, kam se vydat dál, co by mně bavilo nejvíc a jak bych mohl prospět ostatním. Možná to mně vedlo i k tomu, že jsem prošel mnoho kurzů osobního rozvoje, poznal a vyzkoušel mnoho druhů meditací, sebepoznávání, šamanských technik. Vždy jsem se zaměřoval na to, abych tyto nové metody a poznatky začlenil do svého každodenního praktického života, abych díky nim pozitivně měnil svůj život, aby mi pomáhaly. Odešel jsem z korporace do světa start-upů, protože jsem tu cítil více svobody a seberealizace. Cítil jsem ale, že mi pořád ještě chybí větší blízkost přírodě. Nyní se ženou budujeme přírodní centrum na samotě v nedotčené přírodě, kde se kromě rekreace bude konat mnoho zajímavých akcí a kurzů. Věnuji se léčení v různých podobách - energetickému, bylinami, sebepoznáním atd. Cítím tak, že jsem našel svou cestu, která mně naplňuje, kde se uplatňují mé předpoklady a talenty, a kde mohu dávat i ostatním. Samozřejmě je to cesta a nikdo nikdy neví, kam povede dál... Když ale přesunete alespoň z části své "myšlení" z hlavy do srdce, tak poznáte lépe, co chcete a jestli jdete správně.

Rád se stanu Vaším průvodcem při hledání té Vaší cesty.